- Jak zacząć -

Początki - jak rozpocząć nową grupę


Kiedy zabieramy się do nowego przedsięwzięcia mamy w głowie różne pytania, poniżej spróbujemy odpowiedzieć na niektóre z nich:

1. Dlaczego miałbym u siebie zorganizować program "Wrażliwość Rodzica"?

Dzięki temu programowi traficie do rodziców, którym zależy na swoich dzieciach i na ich wierze. To jest prosty, sprawdzony program, do przeprowadzenia go nie potrzeba ani specjalnych środków, ani wysoce wykwalifikowanego personelu.

2. Co jest potrzebne żeby rozpocząć spotkania dla rodziców?

  • Trzeba określić do kogo chcemy trafić.  Czy chcemy pomóc rodzicom w naszej parafii, dzielnicy, a może rodzicom, których dzieci chodzą do szkoły z naszymi?
  • Zorganizować konferencję, na 3 godziny, najlepiej w weekend. Zaprosić na nią rodziców, do których chcemy trafić. My dostarczamy plakaty, plan konferencji i wykładowców. Na tej konferencji przedstawimy program i zaprosimy zainteresowanych rodziców do udziału w systematycznych spotkaniach w małych grupkach.
  • Przeszkolimy was w prowadzeniu takich grup, dostarczymy niezbędne materiały. Musicie zorganizować pomieszczenie na spotkania na 2 godziny co dwa tygodnie przez dwa semestry. Pierwszy semestr to spotkania o budowaniu więzi z dziećmi a drugi o przekazywaniu wiary. Na tych spotkaniach przyda się laptop, albo dla większych grup telewizor lub rzutnik multimedialny

3. Co o tych spotkaniach mówią ci, co brali w nich udział?

Sumiennie zbieraliśmy takie wypowiedzi, przeczytacie o nich w dziale "Świadectwa".

4. Nie mam wykształcenia psychologicznego czy teologicznego, czy mogę prowadzić takie spotkania? Jakie jest kryterium?

Kryterium nie jest kierunkowe wykształcenie, ale chęć uczenia się i pomocy innym. Doświadczenie w prowadzeniu innych spotkań w małej grupie jest mile widziane, choć niekonieczne. Spotkania oparliśmy na wysokiej jakości materiałach, które gwarantują ich skuteczność i poprawność.

5. Zanim się zdecyduję chciałbym sobie coś poczytać albo obejrzeć, żeby dowiedzieć się więcej. Co polecacie?

Polecamy dwie książki "Fundamenty Wiary. Czyli jak przekazać wiarę w domu i kościele" oraz "Wyobcowane Pokolenie", do oglądania wykłady Josha McDowella z katowickiego Spodka. Informacje jak do nich dotrzeć w zakładce MATERIAŁY.